2021-22 CAPTAIN TONY BAILEY MEMORIAL TOURNAMENT
December 4, 2021 @ Adirondack

TEAM SCORES

1
Liverpool
215.0
2
Adirondack
141.0
3
SJSC
125.0
4
Lowville
119.0
5
New Hartford
91.5
6
Rome Free Academy
82.0
7
Little Falls
80.0
8
South Lewis
78.0
9
Beaver River
77.0
10
Northern Adirondack
74.0
11
Dolgeville
40.5
12
Sackets Harbor
12.5

 

BRACKETS

 

CHAMPIONSHIP FINALS

102 Brock Frederick (SJSC) pin Cole Croniser (Adirondack) 1:59
110 Alex Klockowski (New Hartford) dec Samir Amiri (Liverpool) 5-2
118 Trevor Waugh (Beaver River) dec Bryce Mosher (Dolgeville) 10-3
126 Chase Lawton (SJSC) dec Jacob Strain (Adirondack) 5-2
132 Ashton Thompson (Rome Free Academy) dec Parker Manor (Northern Adirondack) 5-0
138 Landen Moshier (Lowville) pin Chad Tennant (Rome Free Academy) 3:30
145 Jonah Geller (Liverpool) dec Raymond Hennessey (Adirondack) 11-4
152 Isaac Gibson (South Lewis) dec Connor Everson (Beaver River) 7-2
160 Mason Rowley (Little Falls) maj dec Aiden Highers (South Lewis) 10-2
172 Sean Kelly (Lowville) pin Owen Highers (South Lewis) 3:49
189 Colin White (Adirondack) pin Reegan Macklen (SJSC) :30
215 Trey McGee (Northern Adirondack) pin Isaac Croneiser (Adirondack) 1:10
285 Charles Tibbitts (New Hartford) pin Jayden Shiavi (New Hartford) :51

SEMI-FINALS

132 Ashton Thompson (Rome Free Academy) pin Colton Wheet (Little Falls) :50
  Parker Manor (Northern Adirondack) dec Matt Verri (Little Falls) 5-1

CONSOLATION FINALS

102 Cole Croniser (Adirondack) pin Garrett Serow (Little Falls) :15
118 Lucas Bertram (SJSC) dec Brendan Czajka (Adirondack) 9-7
126 Chase Waite (SJSC) pin Braedon Sanderson (Adirondack) 1:57
132 Matt Verri (Little Falls) pin Colton Wheet (Little Falls) :40
138 Mohammed Yousuf (Liverpool) pin Nick Ault (Liverpool) 3:47
145 Jonah Mullin (Beaver River) pin Kayleb Martin (Sackets Harbor) 3:05
152 Josiah Russel (Liverpool) pin Talan Jaquay (Dolgeville) 1:58
160 Owen Atchie (Liverpool) pin Preston Alanzo (Liverpool) 1:30
172 Trent Snide-Hasselton (Northern Adirondack) pin Cameron Jackson (Dolgeville) 2:41
189 Keegan Crenshaw (Lowville) maj dec Joe Piscitelli (Liverpool) 10-2
215 Bennett Benoit (Rome Free Academy) pin Alex Farney (Lowville) 2:54
285 Ryan Wright (Rome Free Academy) pin Ryan Larkins (Lowville) :54

FIFTH PLACE FINALS

118 Landon Porter (SJSC) pin Sajan Misha (Liverpool) 5:00
126 Braden White (Adirondack) pin Michael Caruso (New Hartford) 4:35
132 Lucas Edgar (SJSC) pin Dylan Buckingham (Beaver River) :44
138 Tyler Vivacqua (Liverpool) pin Jaden Morczek (South Lewis) 3:45
145 Brandon Harrington (Little Falls) dec Jake Held (New Hartford) 4-1
152 Evan Williams (Adirondack) pin Lathan Kilbourn (Lowville) :23
160 Ethan Daly (New Hartford) inj def Levi Linder (Rome Free Academy)
172 Connor Kral (Liverpool) pin Matthew Marks (South Lewis) 1:30
189 Jayce Bliss (Liverpool) pin Kyle Hemmingway (Liverpool) 1:25
215 Conner Sullivan (Lowville) pin Mason Sturtevant (Adirondack) 1:43
285 Cobyn Fleming (Lowville) dec Taiquan Scott (Little Falls) 9-2

SEVENTH PLACE FINALS

118 Christian Coppin (Liverpool) dec Collin Walseman (Beaver River) 7-2
126 Lucas Smith (Liverpool) pin Nathan Fingerman (Liverpool) :55
132 Mason Michaleski (Liverpool) fft Rocco DeGilormo (Liverpool)
138 Dublin Moore (South Lewis) dec Cole Walseman (Beaver River) 4-0
145 Isaiah Biro (Lowville) pin Ivan Branagan (South Lewis) 2:47
160 Dennis Brown (New Hartford) pin Gabriel Herringshaw (Dolgeville) 3:50
172 Gavin Fowler (Beaver River) dec Anthony Kelly (Liverpool) 11-4
189 Angel Perez (Liverpool) pin Isaac Aubel (Lowville) :39

QUARTER-FINALS

132 Ashton Thompson (Rome Free Academy) pin Mason Michaleski (Liverpool) :57
  Colton Wheet (Little Falls) dec Lucas Edgar (SJSC) 6-4
  Parker Manor (Northern Adirondack) dec Rocco DeGilormo (Liverpool) 9-5
  Matt Verri (Little Falls) pin Dylan Buckingham (Beaver River) :54