FRANK BROADHURST
Ravena-Coeymans-Selkirk Indians

Email your profile picture to john@cnywrestling.com

2021-22

Junior, 126 pounds

Date

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

Event

12/15/21

126

Lost

Schalmont

Dylan Devine

dec

6-4

Dual vs Schalmont

12/18/21

126

Won

Queensbury

Jamir Mcmaster

pin

1:33

Lewis Johnson Memorial Duals

12/18/21

126

Won

Taconic Hills

Ethan Zacaroli

pin

1:37

Lewis Johnson Memorial Duals

12/18/21

126

Won

Bethlehem

Christian Caputo

pin

0:50

Lewis Johnson Memorial Duals

12/18/21

126

Won

Unatego-Unadilla Valley

Wyatt Meade

pin

1:17

Lewis Johnson Memorial Duals

01/06/22

126

Won

La Salle Institute

Sophia Wasserman

pin

1:52

Dual vs La Salle Institute

01/13/22

126

Won

Tamarac

fft

Dual vs Tamarac

01/15/22

126

Won

Hoosick Falls

fft

Hoosick Falls Duals

01/15/22

132

Won

Schuylerville

Donald Macmillan

pin

4:27

Hoosick Falls Duals

01/15/22

126

Won

Canajoharie-Fort Plain

Grayson Lapi

pin

0:51

Hoosick Falls Duals

01/15/22

132

Won

Whitehall

Kyle Lavin

pin

0:32

Hoosick Falls Duals

01/15/22

126

Lost

Saranac

Ashton Seymour

pin

4:33

Hoosick Falls Duals

01/27/22

126

Won

Ichabod Crane

Silas Cleary

pin

0:30

Dual vs Ichabod Crane

01/29/22

126

Won

Shaker

Luigi Riggione

pin

:24

RCS Round Robin

01/29/22

126

Lost

Shenendehowa

Ayden Robles

dec

7-0

2nd

RCS Round Robin

01/29/22

126

Won

Queensbury

Timothy Paculavich

pin

:36

RCS Round Robin

01/29/22

126

Won

Ravena-Coeymans-Selkirk

Alivia Ortiz

maj dec

16-3

RCS Round Robin

01/29/22

126

Won

Shenendehowa

Arcangelo Losee

maj dec

22-10

RCS Round Robin

02/01/22

126

Lost

Canajoharie-Fort Plain

Alex Smith

dec

10-8 SV-1

Berne-Knox-Westerlo Multi-Meet

02/02/22

126

Won

Lansingburgh

fft

Dual vs Lansingburgh

02/05/22

126

Lost

Schalmont

Dylan Devine

dec

5-4

2nd

Section 2 Class CC Tournament

02/05/22

126

Won

Hudson Falls

Dom Doyle

pin

1:28

Section 2 Class CC Tournament

02/05/22

126

Won

Fonda-Fultonville-Johnstown

Colin Pickering

pin

3:24

Section 2 Class CC Tournament

02/12/22

126

Lost

Maple Hill

Anthony Ortiz

pin

4:22

4th

Section 2 Division II Championships

02/12/22

126

Won

Fonda-Fultonville-Johnstown

Zenmatsu Myles

dec

7-2

Section 2 Division II Championships

02/12/22

126

Lost

Schalmont

Dylan Devine

dec

7-3

Section 2 Division II Championships

02/12/22

126

Won

Hudson Falls

Dom Doyle

tf

15-0; 2:50

Section 2 Division II Championships

2021-22 Stats
Wins
Losses
Pins
Techs
Decs
Ffts
Dflts
DQs
PF
PA
20
7
13
1
3
3
0
0
112
27

2020-21

Sophomore, 138 pounds

Date

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

Event

02/26/21

138

Won

Schalmont

Camryn Brooks

dec

5-2

Dual vs Schalmont

02/26/21

138

Won

Schalmont

Mason Hebert

tf

21-6

Dual vs Schalmont

03/10/21

138

Lost

Watervliet-Cohoes

John Dunham

pin

3:31

Dual vs Watervliet-Cohoes

03/12/21

132

Lost

Mohonasen

Nico Rivera

tf

19-4

Dual vs Mohonasen

2020-21 Stats
Wins
Losses
Pins
Techs
Decs
Ffts
Dflts
DQs
PF
PA
2
2
0
1
1
0
0
0
8
11

2019-20

Freshman, 120 pounds

Date

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

Event

12/03/19

126

Lost

Schalmont

Tyler Vandenburg

dec

7-5

Dual vs Schalmont

12/07/19

120

Lost

Onteora

Brenon Thiel

pin

1:00

Bethlehem Round Robin

12/07/19

120

Won

Arlington

Nick Bronzi

pin

4:00

Bethlehem Round Robin

12/07/19

120

Won

South Glens Falls

Ashton Currier

fft

Bethlehem Round Robin

12/07/19

120

Won

Greenville

Kaden Bensen

tf

21-6 5:51

Bethlehem Round Robin

12/07/19

120

Won

Greenville

Jessica Packard

pin

:34

Bethlehem Round Robin

12/07/19

120

Won

La Salle Institute

Calan Smith

pin

:34

Bethlehem Round Robin

12/07/19

120

Won

Arlington

Patrick Rutbell

pin

3:35

Bethlehem Round Robin

12/07/19

120

Won

Arlington

Nick Bronzi

dec

13-6

Bethlehem Round Robin

12/12/19

120

Won

Cobleskill-Richmondville

Noah Hatch

pin

3:40

Dual vs Cobleskill-Richmondville

12/19/19

120

Won

Mohonasen

Tucker Weber

pin

5:38

Dual vs Mohonasen

12/21/19

120

Won

Beekmantown

fft

Lewis Johnson Duals

12/21/19

120

Won

Saugerties

Christian Hockx

pin

2:45

Lewis Johnson Duals

12/21/19

120

Won

Bethlehem

fft

Lewis Johnson Duals

12/21/19

120

Won

Cairo Durham

fft

Lewis Johnson Duals

12/21/19

120

Won

Kingston

fft

Lewis Johnson Duals

01/03/20

120

Won

Ichabod Crane

Carly Lauster

pin

2:39

Dual vs Ichabod Crane

01/04/20

120

Won

Tamarac

Ty Roadcap

dec

11-5

3rd

Jamie Mormile Tournament

01/04/20

120

Won

Coxsackie-Athens

Josiah Decker

pin

3:22

Jamie Mormile Tournament

01/04/20

120

Lost

Arlington

John Frustace

tf

16-1; 4:20

Jamie Mormile Tournament

01/04/20

120

Won

Tamarac

Ty Roadcap

pin

4:15

Jamie Mormile Tournament

01/04/20

120

Won

Christian Brothers Academy

Christopher Murphy

pin

1:07

Jamie Mormile Tournament

01/09/20

120

Won

Lansingburgh

fft

Dual vs Lansingburgh

01/11/20

120

Won

Ballston Spa

Evan Rurycz

pin

3:35

Schenectady Invitational

01/11/20

120

Lost

Fonda-Fultonville-Johnstown

Zenmatsu Myles

dec

10-3

Schenectady Invitational

01/11/20

120

Won

Colonie

Larry Sagendorf

pin

3:29

Schenectady Invitational

01/11/20

120

Lost

Albany

Ushindi Bahati

dec

10-8

6th

Schenectady Invitational

01/16/20

120

Won

La Salle Institute

fft

Dual vs La Salle Institute

01/23/20

120

Won

Albany Academy

fft

Dual vs Albany Academy

01/25/20

120

Won

Saratoga Springs

Antonio Encarnacion

pin

4:16

7th

King Bison Invitational

01/25/20

120

Lost

Gouverneur

Trayton Tupper

pin

4:17

King Bison Invitational

01/25/20

120

Won

Gateway Regional

dalton savoy

pin

2:39

King Bison Invitational

01/25/20

120

Lost

Niskayuna

Jack Schiavo

pin

2:46

King Bison Invitational

01/25/20

120

Won

Albany

Ushindi Bahati

pin

:49

King Bison Invitational

01/30/20

120

Lost

Watervliet-Cohoes

John Dunham

dec

7-1

Dual vs Watervliet-Cohoes

02/01/20

120

Won

Onteora

Brenon Thiel

pin

4:24

Wasaren League Tournament

02/01/20

120

Lost

Averill Park

Nick Tempel

pin

5:54

Wasaren League Tournament

02/01/20

120

Won

Tamarac

Ty Roadcap

pin

3:53

Wasaren League Tournament

02/01/20

120

Won

Maple Hill

Javier Ayarza

dec

3-2

3rd

Wasaren League Tournament

02/08/20

120

Lost

Hadley Luzerne-Lake George

Carter Mcintosh

dec

6-3

4th

Section 2 Class C Tournament

02/08/20

120

Won

Hadley Luzerne-Lake George

Gavin McCabe

pin

1:45

Section 2 Class C Tournament

02/08/20

120

Lost

Watervliet-Cohoes

John Dunham

maj dec

13-1

Section 2 Class C Tournament

02/08/20

120

Won

Tamarac

Ty Roadcap

dec

4-1

Section 2 Class C Tournament

02/08/20

120

Won

Taconic Hills

Shane Fallon

pin

1:53

Section 2 Class C Tournament

02/15/20

120

Lost

Cobleskill-Richmondville

Gus Spohn

pin

1:59

Section 2 Division II Championships

02/15/20

120

Lost

Watervliet-Cohoes

John Dunham

dec

4-2

4th

Section 2 Division II Championships

02/15/20

120

Won

Hudson Falls

Seamus Paige

pin

1:12

Section 2 Division II Championships

02/15/20

120

Won

Fonda-Fultonville-Johnstown

Zenmatsu Myles

dec

2-1

Section 2 Division II Championships

02/15/20

120

Won

Canajoharie-Fort Plain

Cody Haig

dec

13-6

Section 2 Division II Championships

2019-20 Stats
Wins
Losses
Pins
Techs
Decs
Ffts
Dflts
DQs
PF
PA
36
13
21
1
6
8
0
0
197
57

2018-19

8th Grader, 106 pounds

Date

Wgt

Result

Opposing Team

Opponent

Decision

Score

Pl

Event

12/06/18

113

Won

Mohonasen

Tucker Weber

pin

0:12

Dual vs Mohonasen

12/08/18

113

Won

Albany

fft

Duanesburg Duals

12/08/18

113

Lost

Warrensburg

Dante Corriveau

maj dec

21-13

Duanesburg Duals

12/08/18

120

Won

Schoharie

fft

Duanesburg Duals

12/08/18

113

Won

Duanesburg

fft

Duanesburg Duals

12/13/18

113

Won

La Salle Institute

James Whalen

pin

0:48

Dual vs La Salle Institute

12/15/18

120

Won

Cairo Durham

fft

Lewis Johnson Duals

12/15/18

113

Lost

Unatego-Unadilla Valley

Josh Meade

pin

3:26

Lewis Johnson Duals

12/15/18

113

Won

Kingston

fft

Lewis Johnson Duals

12/15/18

113

Won

Saugerties

Robert Drost

pin

1:17

Lewis Johnson Duals

12/15/18

113

Lost

Watervliet-Cohoes

Charles Diotte

dec

8-5

Lewis Johnson Duals

12/20/18

113

Won

Albany Academy

Matt O'Brien

pin

0:54

Dual vs Albany Academy

01/03/19

106

Won

Lansingburgh

fft

Dual vs Lansingburgh

01/05/19

106

Lost

Bethlehem

James Calderon

pin

1:24

6th

Jamie Mormile Tournament

01/05/19

106

Lost

Arlington

Jayden Rampolla

maj dec

9-0

Jamie Mormile Tournament

01/05/19

106

Won

Albany

Ilan Kligerman

pin

2:43

Jamie Mormile Tournament

01/05/19

106

Lost

Cohoes

Zakria Ahmadzai

pin

:55

Jamie Mormile Tournament

01/05/19

106

Won

Taconic Hills

Colin Brackett

pin

:28

Jamie Mormile Tournament

01/10/19

106

Won

Cobleskill-Richmondville

John Oldorff

pin

2:38

Dual vs Cobleskill-Richmondville

01/12/19

106

Lost

Mechanicville-Stillwater

Alex Motta

maj dec

19-8

Schenectady Invitational

01/12/19

106

Won

Ballston Spa

Nick DellaPorta

pin

3:26

Schenectady Invitational

01/12/19

106

Lost

Mohonasen

Clayton O'Connor

maj dec

12-2

Schenectady Invitational

01/16/19

106

Lost

Schalmont

Mark Amedore

pin

0:55

Dual vs Schalmont

01/24/19

106

Lost

Watervliet-Cohoes

Peyton White

pin

1:44

Dual vs Watervliet-Cohoes

01/30/19

106

Lost

Cohoes

Cameron Hinchcliff

dec

8-6

Dual vs Cohoes

02/02/19

106

Lost

Scotia Glenville-Galway

Calvin Conti

dec

10-8

Section 2 Class CC Tournament

02/02/19

106

Lost

Cohoes

Zakria Ahmadzai

dec

8-3

Section 2 Class CC Tournament

2018-19 Stats
Wins
Losses
Pins
Techs
Decs
Ffts
Dflts
DQs
PF
PA
14
13
8
0
0
6
0
0
84
58

 

CAREER STATS
Wins
Losses
Pins
Techs
Decs
Ffts
Dflts
DQs
PF
PA
72
35
42
3
10
17
0
0
401
153