Season:

Address:

1 Mustang Hill Drive

Marcellus, NY 13108

Coach:

Todd Donovan

Chris Koll

Pete Distefano
Joe Coloia
Vito Argese
Lamont Cranston

Phone:

(315) 673-0296

Web:

District Website
Track Wrestling

League:

Liberty League

Directions:

Map

Colors:

Green/Red/White

Profile:

Submit Team Profile

Nickname:

Mustangs

Interactive::

Submit Schedule

Class/Div:

C-2

 

Submit Roster

Name
Class
W-L
Weight

Ciota, Ethan

Donovan, Cahal (1)

Farino, Nathaniel

Gascon, Tyler

Kinsella, Thomas

LaFrance, Riley

McKee, Wilvon

Moses, Ryan

Norris, Matthew

Okhman, Tim

Radionov, Phillip

Sager, Devin

Santariello, Carl

Santariello, Jack

Seeley, Robbie

Sperling, Zachary

Stasyuk, Matt

Weaver, Quinten

Widrick, Trevor

 
Click on wrestler name for individual results
Click on column heading to sort by that column
 
 
Powered by TrackWrestling
>

Date
Event
Time/Score

11/25

CNYWOA Scholarship Scrimmage
@ Vernon-Verona-Sherrill

10:00

11/29

@ Mexico

44-42

12/01
12/02

Matthew Marino Invitational
@ Webster Schroeder

17th

12/02

Chittenango Duals
@ Chittenango

3rd

 

Chittenango

51-6

 

Gouverneur

24-54

 

Galway

39-36

 

Whitney Point

60-15

 

Homer

31-40

12/06

@ West Genesee

30-48

12/09

Blindmens JV Tournament
@ Cicero-North Syracuse

10:00

12/09

Elmira Christmas Tournament
@ Elmira

4th

12/16

Brett Dixon Memorial Duals
@ Central Square

2nd

 

Central Square

37-36

 

Oneida

42-39

 

Rome Free Academy

30-45

 

East Syracuse-Minoa

43-42

 

APW/Pulaski

58-24

12/18

@ Homer

22-54

12/21

CAZENOVIA

30-40

12/29
12/30

Spc Kenneth Haines Memorial Tournament
@ Fulton

20th

01/03

@ Phoenix

29-45

01/10

CHITTENANGO

54-25

01/12
01/13

Eastern States Classic
@ Sullivan County Community College

52

01/13

Dan Wickham Classic
@ Unatego

3rd

01/17

SKANEATELES

73-12

01/24

JORDAN-ELBRIDGE

60-18

01/27

OHSL C/D Tournament
@ Cato-Meridian

4th

02/03

Section III Class C Tournament
@ Hannibal

5th

02/10

Section III Division II Championships
@ SRC Arena

26th

02/23
02/24

NYSPHSAA Division II Championships
@ Albany Times Union Center

10:00

 
Hover over tournament name to see tournament field
Italics indicate a league match
 
 
Powered by TrackWrestling
>

LIBERTY LEAGUE STANDINGS

Team
Overall
League
19
4
0.826
5
1
0.833
5
3
0.625
5
1
0.833
10
7
0.588
4
2
0.667
11
7
0.611
3
3
0.500
5
5
0.500
3
3
0.500
2
20
0.091
1
5
0.167
6
11
0.353
0
6
0.000

SECTIONAL CHAMPIONS

Ted Kinder
1970 - 185
3rd NYS
Stan Smart
1972 - 132
 
Percy Clarke
1990 - 215
5th NYS
Jason Clarke
1995 - 250
 
Chris Barnes
1996 - 119
5th NYS
John Heffernan
1997 - 103
2nd NYS
Chris Barnes
1997 - 125
 
Matt Barnes
1999 - 112
 
Matt Barnes
2000 - 119
5th NYS
Pat Bennett
2000 - 189
 
Matt Barnes
2001 - 125
 
Pat Bennett
2001 - 189
3rd NYS
Cahal Donovan
2018 - 132
 
   

CHAMPIONSHIP TOURNAMENT MEDALS