2018-19 QUEENSBURY HOLIDAY TOURNAMENT
December 28, 2018 @ Queensbury

TEAM SCORES

1
Queensbury
218.5
2
Hadley-Luzerne/Lake George
167.0
3
Ausable Valley
147.0
4
Corinth
140.0
5
South Glens Falls
134.5
6
Cobleskill-Richmondville
113.0
 
New Hartford
113.0
8
Salem-Cambridge
91.5
9
Hudson Falls
64.0
10
Glens Falls
47.0
11
Albany Academy
35.0
12
Scotia-Glenville
10.0

 

BRACKETS

 

CHAMPIONSHIP FINALS

099 Devlin Blanchard (Corinth) pin Jacob Haynes (Salem-Cambridge) 1:36
106 Chris Petteys (Hudson Falls) pin Charlie Dill (Salem-Cambridge) 3:45
113 Ryan Sleezer (Queensbury) dec Dylan Sleezer (Queensbury) 7-5
120 Connor Melton (South Glens Falls) dec Kaiden Laluna (Queensbury) 5-3
126 Trevor Robbins (Queensbury) dec Vincent Santilli (South Glens Falls) 7-5
132 Landen Snyder (Ausable Valley) dec Dan Brady (Queensbury) 2-0
138 Alec Richards (Corinth) pin John Brady (Queensbury) 2:20
145 Luke Little (Queensbury) pin Sam Tromblee (Corinth) 2:48
152 Dan Tauroney (New Hartford) pin Logan Duers (Hadley-Luzerne/Lake George) 1:07
160 Drew Bogdan (Albany Academy) dec Justin Hoffman (Hadley-Luzerne/Lake George) 10-5
170 Ethan Cooper (Cobleskill-Richmondville) pin Will Fraser (Queensbury) :52
182 Cody York (Hadley-Luzerne/Lake George) pin Ray Procter (Corinth) :14
195 Cameron Duers (Hadley-Luzerne/Lake George) pin Seth Guay (Queensbury) 5:51
220 Charles Tibbits (New Hartford) dec Kaleb Dingman (Glens Falls) 5-1
285 William Mitcham (Hadley-Luzerne/Lake George) dec Austin Bullock (New Hartford) 2-0

SEMI-FINALS

099 Devlin Blanchard (Corinth) pin Brayden Shattuck (Queensbury) 1:23
  Jacob Haynes (Salem-Cambridge) dec Luke Yorke (Cobleskill-Richmondville) 9-6
106 Chris Petteys (Hudson Falls) pin Jeremiah Thomas (Ausable Valley) 2:59
  Charlie Dill (Salem-Cambridge) pin Casey Caruso (New Hartford) 4:24
113 Ryan Sleezer (Queensbury) pin Seamus Paige (Hudson Falls) :54
  Dylan Sleezer (Queensbury) dec John Freebern (Corinth) 8-4
120 Connor Melton (South Glens Falls) pin Gus Spohn (Cobleskill-Richmondville) 3:01
  Kaiden Laluna (Queensbury) pin Jack Repsis (Hudson Falls) 1:15
126 Vincent Santilli (South Glens Falls) pin Maxwell Horowitz (New Hartford) 1:19
  Trevor Robbins (Queensbury) pin Thomas Becker (Cobleskill-Richmondville) 3:42
132 Landen Snyder (Ausable Valley) pin Isaac Olvera (Salem-Cambridge) :56
  Dan Brady (Queensbury) pin Kyle Miller (Queensbury) :46
138 Alec Richards (Corinth) dec Mike Fuss (Hadley-Luzerne/Lake George) 5-2
  John Brady (Queensbury) dec Ethan Weller (South Glens Falls) 4-2
145 Luke Little (Queensbury) pin Gary Spotswood (Hadley-Luzerne/Lake George) 3:12
  Sam Tromblee (Corinth) pin Andrew King (South Glens Falls) 1:19
152 Logan Duers (Hadley-Luzerne/Lake George) pin Trevor Wilkinson (Ausable Valley) :49
  Dan Tauroney (New Hartford) pin Conor Eversole (Corinth) 3:32
160 Drew Bogdan (Albany Academy) pin Isaah Cuva (South Glens Falls) 5:34
  Justin Hoffman (Hadley-Luzerne/Lake George) dec Hunter Day (Salem-Cambridge) 5-2
170 Ethan Cooper (Cobleskill-Richmondville) pin Colby Hoolihan (Hadley-Luzerne/Lake George) 1:38
  Will Fraser (Queensbury) maj dec Nate Warrington (Corinth) 15-5
182 Ray Procter (Corinth) pin Isaiah Murray (Glens Falls) 2:56
  Cody York (Hadley-Luzerne/Lake George) pin Will McDonough (Ausable Valley) :15
195 Seth Guay (Queensbury) dec Masen Cooper (Cobleskill-Richmondville) 4-2
  Cameron Duers (Hadley-Luzerne/Lake George) pin Brian Hockford (South Glens Falls) 1:39
220 Kaleb Dingman (Glens Falls) pin Isaac Rivers (Ausable Valley) 2:36
  Charles Tibbits (New Hartford) dec Aiden Mickel (South Glens Falls) 3-2
285 William Mitcham (Hadley-Luzerne/Lake George) pin Tim Benac (Cobleskill-Richmondville) 1:44
  Austin Bullock (New Hartford) pin Dylan Goodrow (Ausable Valley) 2:24

CONSOLATION FINALS

099 Luke Yorke (Cobleskill-Richmondville) pin Brayden Shattuck (Queensbury) 2:42
106 Casey Caruso (New Hartford) pin Jeremiah Thomas (Ausable Valley) 4:20
113 John Freebern (Corinth) pin Brady Lattrell (Ausable Valley) 2:30
120 Alex Martin (Ausable Valley) pin John Davis (New Hartford) :41
126 Thomas Becker (Cobleskill-Richmondville) dec Maxwell Horowitz (New Hartford) 5-1
132 Kyle Miller (Queensbury) tf Isaac Olvera (Salem-Cambridge) 4:58
138 Mike Fuss (Hadley-Luzerne/Lake George) dec Ethan Weller (South Glens Falls) 7-0
152 Trevor Wilkinson (Ausable Valley) pin Conor Eversole (Corinth) 2:32
160 Hunter Day (Salem-Cambridge) pin Dylan Tucker (Queensbury) 2:00
170 Colby Hoolihan (Hadley-Luzerne/Lake George) dec Joshua Ahrens (South Glens Falls) 4-2
182 Isaiah Murray (Glens Falls) pin Will McDonough (Ausable Valley) 4:11
195 Masen Cooper (Cobleskill-Richmondville) pin Brian Hockford (South Glens Falls) 4:20
220 Aiden Mickel (South Glens Falls) pin Isaac Rivers (Ausable Valley) 3:25
285 Tim Benac (Cobleskill-Richmondville) pin Cameron Barger (Corinth) 3:10

FIFTH PLACE FINALS

106 Calvin Conti (Scotia-Glenville) pin Tyler Driscoll (Ausable Valley) :18
113 Seamus Paige (Hudson Falls) maj dec Jacob Francato (Glens Falls) 16-6
120 Gus Spohn (Cobleskill-Richmondville) pin Jack Repsis (Hudson Falls) 4:01
126 Mason Watson (Hudson Falls) pin Ryan Fleeman (Glens Falls) 1:15
138 Tyler Andrews (Salem-Cambridge) maj dec Alex Fournier (Ausable Valley) 13-3
152 David Sanders (Queensbury) pin Keenan Washburn (South Glens Falls) 2:48
160 Mason Dubay (Ausable Valley) dec Isaah Cuva (South Glens Falls) 9-7
195 Eamon Foster (Hudson Falls) dec Aiden Pollock (Hudson Falls) 2-1 OT
220 Zach Snyder (Queensbury) pin Gavin Gaulin (Hudson Falls) 1:38
285 Dylan Goodrow (Ausable Valley) pin Isaiah Kanar (Corinth) :43

QUARTER-FINALS

099 Devlin Blanchard (Corinth) pin Dillon Kilmartin (Hudson Falls) :41
  Jacob Haynes (Salem-Cambridge) pin Nate Bogdan (Albany Academy) 3:26
106 Chris Petteys (Hudson Falls) pin Calvin Conti (Scotia-Glenville) 1:48
  Jeremiah Thomas (Ausable Valley) maj dec Paul Granger (Corinth) 11-0
  Charlie Dill (Salem-Cambridge) fft Tyler Driscoll (Ausable Valley)
113 Dylan Sleezer (Queensbury) pin Matthew Gardner (Salem-Cambridge) :31
  John Freebern (Corinth) pin Brady Lattrell (Ausable Valley) 2:52
  Seamus Paige (Hudson Falls) pin Jacob Francato (Glens Falls) 1:30
  Ryan Sleezer (Queensbury) pin Gavin Cunningham (Scotia-Glenville) :20
120 Gus Spohn (Cobleskill-Richmondville) dec Robert Rathbun (Queensbury) 10-7
  Connor Melton (South Glens Falls) pin Quinton Fox (Hadley-Luzerne/Lake George) :53
  Jack Repsis (Hudson Falls) pin John Davis (New Hartford) 1:31
  Kaiden Laluna (Queensbury) tf Gavin Krywy (Hudson Falls) 5:10
126 Vincent Santilli (South Glens Falls) pin Mason Watson (Hudson Falls) 1:41
  Maxwell Horowitz (New Hartford) fft Will Sprague (Ausable Valley)
  Thomas Becker (Cobleskill-Richmondville) pin Ryan Fleeman (Glens Falls) :53
132 Dan Brady (Queensbury) pin Zach Rock (Ausable Valley) :21
  Kyle Miller (Queensbury) dec Nate Holliday (Cobleskill-Richmondville) 8-6
  Landen Snyder (Ausable Valley) pin Zachary Wadleigh (Glens Falls) 2:18
138 Alec Richards (Corinth) pin Tyler Andrews (Salem-Cambridge) 3:10
  Mike Fuss (Hadley-Luzerne/Lake George) pin Mark Ellis (Corinth) :29
  Ethan Weller (South Glens Falls) pin Pat Mercure (Hudson Falls) :39
  John Brady (Queensbury) pin Jolina Mustico (Scotia-Glenville) :59
145 Gary Spotswood (Hadley-Luzerne/Lake George) dec Jamie Olvera (Salem-Cambridge) 1-0
  Luke Little (Queensbury) maj dec Keagan Adriance (Cobleskill-Richmondville) 15-1
  Andrew King (South Glens Falls) pin Shane Oldorff (Cobleskill-Richmondville) 5:46
  Sam Tromblee (Corinth) pin Sean Backus (Glens Falls) 2:18
152 Logan Duers (Hadley-Luzerne/Lake George) pin Daniel Shippee (Glens Falls) :15
  Trevor Wilkinson (Ausable Valley) tf Matthew Gerber (Salem-Cambridge) 15-0; 4:00
  Conor Eversole (Corinth) dec Ryan Lapann (Queensbury) 9-3
  Dan Tauroney (New Hartford) pin Richie Cavoli (Albany Academy) 2:42
160 Justin Hoffman (Hadley-Luzerne/Lake George) pin Jack Gannon (Albany Academy) 3:25
  Hunter Day (Salem-Cambridge) tf Dylan Tucker (Queensbury) 15-0
  Isaah Cuva (South Glens Falls) pin Mason Dubay (Ausable Valley) 3:11
  Drew Bogdan (Albany Academy) pin Isaiah Mattison (Hudson Falls) 1:53
170 Will Fraser (Queensbury) fft Isaiah Call (Ausable Valley)
  Nate Warrington (Corinth) pin Jason Fletcher (Ausable Valley) 1:02
  Colby Hoolihan (Hadley-Luzerne/Lake George) pin Shawn Stimpson (Queensbury) 4:21
  Ethan Cooper (Cobleskill-Richmondville) pin Joshua Ahrens (South Glens Falls) 3:50
195 Masen Cooper (Cobleskill-Richmondville) pin Aiden Pollock (Hudson Falls) 1:08
  Brian Hockford (South Glens Falls) pin Eamon Foster (Hudson Falls) 1:59
  Cameron Duers (Hadley-Luzerne/Lake George) pin Lucas Martindale (Salem-Cambridge) :56
220 Charles Tibbits (New Hartford) pin Gavin Gaulin (Hudson Falls) 3:31
  Isaac Rivers (Ausable Valley) pin Zach Snyder (Queensbury) 1;30
  Kaleb Dingman (Glens Falls) pin Cody Westervelt (Corinth) 3:45
285 Tim Benac (Cobleskill-Richmondville) pin Cameron Barger (Corinth) 3:14
  Dylan Goodrow (Ausable Valley) pin Isaiah Kanar (Corinth) 1:36
  Austin Bullock (New Hartford) dec Will Bell (Queensbury) 7-0