2019-20 SECTION 2 CLASS A TOURNAMENT
February 8, 2020 @ Bethlehem

TEAM SCORES

1
Shenendehowa
273.5
2
Shaker
239.0
3
Saratoga Springs
185.5
4
Guilderland
129.0
5
Niskayuna
127.0
6
Bethlehem
95.0
7
Colonie
90.0
8
Albany
59.0
9
Schenectady
53.0

 

BRACKETS

 

CHAMPIONSHIP FINALS

099 Brandon Deuel (Shenendehowa) pin Lucius Anderson (Saratoga Springs) 4:29
106 Vincent Grembocki (Shenendehowa) maj dec Jacob Pratt (Saratoga Springs) 12-3
113 Stevo Poulin (Shenendehowa) pin Kyle Griskowitz (Saratoga Springs) :59
120 Jack Schiavo (Niskayuna) dec Austin Sill (Shaker) 7-5
126 Michael Santore (Shaker) dec Ayden Robles (Shenendehowa) 7-0
132 Ben Catrambone (Niskayuna) maj dec Marcus Berroa (Guilderland) 12-2
138 Griffin Biviano (Saratoga Springs) pin Ahmad Sameer (Shaker) 5:59
145 Eric Griskowitz (Saratoga Springs) dec Derek Disanto (Colonie) 8-2
152 Seamus Leavey (Shenendehowa) dec Tyler Stanton (Shaker) 8-3
160 Colden Dorfman (Shenendehowa) pin Bassir Rezek (Shaker) 1:42
170 Samuel Bergin (Shenendehowa) fft Peter Meshkov (Niskayuna)
182 Brock Delsignore (Shenendehowa) tf James Murphy (Niskayuna) 21-6; 4:51
195 Ghassan Chehade (Shaker) dec Cameran Durant (Guilderland) 11-4
220 Ryan Stein (Shaker) pin Marquize Barmore (Schenectady ) :54
285 Brian Garrity (Shaker) dec Hayden Roe (Colonie) 3-1 SV-1

SEMI-FINALS

099 Lucius Anderson (Saratoga Springs) pin Brian Rezek (Shaker) 4:32
  Brandon Deuel (Shenendehowa) tf Guy Jubert (Colonie) 16-0; 3:10
106 Vincent Grembocki (Shenendehowa) tf Ilan Kligerman (Albany) 16-0; 5:05
  Jacob Pratt (Saratoga Springs) dec Jackson Willi (Bethlehem) 3-1 TB-1
113 Stevo Poulin (Shenendehowa) pin Dylan Carl (Guilderland) 1:40
  Kyle Griskowitz (Saratoga Springs) pin James Calderon (Bethlehem) 3:36
120 Austin Sill (Shaker) pin David Ensminger (Shenendehowa) 1:12
  Jack Schiavo (Niskayuna) dec Zeph Watkins (Saratoga Springs) 7-0
126 Michael Santore (Shaker) tf Zack Hagen (Guilderland) 17-0; 4:00
  Ayden Robles (Shenendehowa) pin Brody Johnson (Niskayuna) 5:37
132 Ben Catrambone (Niskayuna) pin Drake Brown (Niskayuna) :08
  Marcus Berroa (Guilderland) dec Antonio Lomascolo (Shenendehowa) 8-1
138 Griffin Biviano (Saratoga Springs) maj dec Muiz Bayewu (Albany) 12-3
  Ahmad Sameer (Shaker) dec Connor Goedel (Colonie) 12-8
145 Derek Disanto (Colonie) dec Patrick Spatafora (Saratoga Springs) 11-5
  Eric Griskowitz (Saratoga Springs) dec Malachy McGarry (Shenendehowa) 4-0
152 Seamus Leavey (Shenendehowa) pin Ishaq Chaudry (Colonie) :22
  Tyler Stanton (Shaker) dec Andrew Brockley (Bethlehem) 7-2
160 Colden Dorfman (Shenendehowa) pin Tyler Salisbury (Bethlehem) 2:49
  Bassir Rezek (Shaker) pin Malachi Moore (Shaker) 1:33
170 Peter Meshkov (Niskayuna) pin Ahmad Farzah (Shaker) :57
  Samuel Bergin (Shenendehowa) pin Sean Collins (Guilderland) 3:01
182 James Murphy (Niskayuna) maj dec Isiah Hughes (Schenectady ) 11-0
  Brock Delsignore (Shenendehowa) pin Nick Gicewicz (Bethlehem) 1:58
195 Ghassan Chehade (Shaker) pin Ayman Elsiddig (Schenectady ) :33
  Cameran Durant (Guilderland) pin David Jenks (Saratoga Springs) :21
220 Ryan Stein (Shaker) pin Justin Lamb (Guilderland) :56
  Marquize Barmore (Schenectady ) pin Matthew Felske (Bethlehem) 1:37
285 Brian Garrity (Shaker) pin Javon Wright (Schenectady ) 1:44
  Hayden Roe (Colonie) dec Sebastian Underwood (Shenendehowa) 7-2

CONSOLATION FINALS

099 Brian Rezek (Shaker) pin Britt Francis (Guilderland) :41
106 Jackson Willi (Bethlehem) dec Ilan Kligerman (Albany) 5-0
113 James Calderon (Bethlehem) tf Dylan Carl (Guilderland) 15-0; 1:58
120 David Ensminger (Shenendehowa) dec Zeph Watkins (Saratoga Springs) 7-5
126 Brody Johnson (Niskayuna) dec Antonio Encarnacion (Saratoga Springs) 5-2
132 Antonio Lomascolo (Shenendehowa) dec Drake Brown (Niskayuna) 3-2
138 Connor Goedel (Colonie) maj dec Muiz Bayewu (Albany) 11-2
145 Malachy McGarry (Shenendehowa) pin Patrick Spatafora (Saratoga Springs) 3:42
152 Andrew Brockley (Bethlehem) pin Ishaq Chaudry (Colonie) :57
160 Malachi Moore (Shaker) dec Tyler Salisbury (Bethlehem) 4-2 SV-1
170 Sean Collins (Guilderland) dec Ahmad Farzah (Shaker) 8-1
182 Isiah Hughes (Schenectady ) dec Nick Gicewicz (Bethlehem) 3-1 SV-1
195 David Jenks (Saratoga Springs) pin Ayman Elsiddig (Schenectady ) 2:38
220 Justin Lamb (Guilderland) maj dec Austen Douglas (Saratoga Springs) 8-0
285 Sebastian Underwood (Shenendehowa) pin Austin Priddle (Niskayuna) :35

FIFTH PLACE FINALS

106 Myles White (Guilderland) maj dec Caleb Juman (Shaker) 10-1
120 Pablo Delarosa (Shenendehowa) pin Samuel Sosnovsky (Guilderland) 1:43
126 Zack Hagen (Guilderland) dec Chris Kienle (Bethlehem) 5-0
132 Woudener Clement (Colonie) pin Jose Andrades (Albany) 3:47
138 James Hough (Guilderland) dec Andrew Smolovik (Shenendehowa) 5-1
145 Conner Holt (Bethlehem) dec Donovan Deguire (Shaker) 6-4
152 Thomas Kendall (Albany) dec Ryan O'Keefe (Guilderland) 8-3
160 Jake Deluca (Saratoga Springs) dec John Truesdell (Colonie) 2-1
170 Seth Swiatek (Albany) pin Justin Garfolo (Saratoga Springs) 3:43
182 Noah Graber (Albany) pin Noah Robinson (Saratoga Springs) 4:24
195 Miguel Lorenzo (Niskayuna) pin Giovanni Ellrich (Schenectady ) 3:37
220 Matthew Felske (Bethlehem) pin Ange Abayisenga (Albany) 2:24
285 Zach Harrison (Guilderland) dec Javon Wright (Schenectady ) 2-1

QUARTER-FINALS

106 Vincent Grembocki (Shenendehowa) pin Kevin Regan (Colonie) :30
  Ilan Kligerman (Albany) dec Myles White (Guilderland) 12-8
  Jacob Pratt (Saratoga Springs) pin Caleb Juman (Shaker) 2:44
113 Dylan Carl (Guilderland) pin Vincenzo Federici (Shaker) 4:46
120 Austin Sill (Shaker) pin Samuel Sosnovsky (Guilderland) :52
  Zeph Watkins (Saratoga Springs) pin Larry Sagendorf (Colonie) 1:30
  Jack Schiavo (Niskayuna) dec Pablo Delarosa (Shenendehowa) 7-2
126 Michael Santore (Shaker) pin Chris Kienle (Bethlehem) :46
  Ayden Robles (Shenendehowa) pin Donato Maselli (Colonie) :24
132 Marcus Berroa (Guilderland) pin E-sonne Ponzo (Schenectady ) 2:51
  Antonio Lomascolo (Shenendehowa) pin Jose Andrades (Albany) 2:59
  Drake Brown (Niskayuna) pin Woudener Clement (Colonie) 5:55
138 Griffin Biviano (Saratoga Springs) pin Joe Dwyer (Bethlehem) :37
  Muiz Bayewu (Albany) pin James Hough (Guilderland) 3:53
  Ahmad Sameer (Shaker) dec Andrew Smolovik (Shenendehowa) 6-3
  Connor Goedel (Colonie) pin Aj Byrd (Schenectady ) 1:00
145 Derek Disanto (Colonie) pin Daniel Ralston (Guilderland) :43
  Patrick Spatafora (Saratoga Springs) pin Donovan Deguire (Shaker) 3:54
  Malachy McGarry (Shenendehowa) pin Conner Holt (Bethlehem) 5:44
  Eric Griskowitz (Saratoga Springs) pin Ronan Johnson (Niskayuna) :18
152 Tyler Stanton (Shaker) pin Ryan O'Keefe (Guilderland) :26
  Ishaq Chaudry (Colonie) pin Thomas Kendall (Albany) 2:45
  Seamus Leavey (Shenendehowa) pin Zach Ladopoulos (Niskayuna) :39
160 Colden Dorfman (Shenendehowa) pin Jacob Zaragoza (Niskayuna) :10
  Tyler Salisbury (Bethlehem) dec Jake Deluca (Saratoga Springs) 8-6 SV-1
  Malachi Moore (Shaker) pin Spencer Yarwood (Bethlehem) 1:48
  Bassir Rezek (Shaker) pin John Truesdell (Colonie) :42
170 Sean Collins (Guilderland) pin Justin Garfolo (Saratoga Springs) 1:04
  Ahmad Farzah (Shaker) pin Seth Swiatek (Albany) 3:50
  Peter Meshkov (Niskayuna) pin Will Hotaling (Colonie) :14
182 James Murphy (Niskayuna) pin A'dante Bianchiano (Shaker) 1:37
  Isiah Hughes (Schenectady ) pin Noah Robinson (Saratoga Springs) 1:34
  Nick Gicewicz (Bethlehem) pin Noah Graber (Albany) 5:07
  Brock Delsignore (Shenendehowa) pin Jaydon Aquirre-hamlin (Colonie) :42
195 Ghassan Chehade (Shaker) pin Miguel Lorenzo (Niskayuna) 1:20
  Ayman Elsiddig (Schenectady ) dec Sam Tenenbaum (Bethlehem) 8-2
  David Jenks (Saratoga Springs) pin Giovanni Ellrich (Schenectady ) 1:45
  Cameran Durant (Guilderland) pin Jacob Yang (Shenendehowa) :59
220 Ryan Stein (Shaker) pin Austen Douglas (Saratoga Springs) :11
  Justin Lamb (Guilderland) pin Evan Meisner (Niskayuna) 1:43
285 Brian Garrity (Shaker) pin Zach Harrison (Guilderland) 1:31